İşleminiz gerçekleştiriliyor.. Lütfen bekleyiniz..

Kürtaj Fiyatları İstanbul 2017

Kürtaj olmaya karar veren birinin öğrenmek istediği ilk konu doğal olarak  kürtaj fiyatları olmaktadır. Bu konuda hekimlerin standart bir kürtaj fiyatları bulunduğundan söz etmek biraz güçtür. Her hekim kendi fiyat politikasını sonlandıracağı gebeliğin haftasına, kullanacağı tekniğe ve tercih edilecek anestezi yöntemine göre belirlemektedir. Tıp etiği gereği hekimlerin hastalarıyla bire bir iletişim kurmadan açık bir şekilde tedavi ücretleri hakkında bilgi vermeleri doğru değildir. Bu yüzden bizde internet sitemizde kürtaj fiyatı hakkında bilgi vermemekteyiz. Kürtaj ücretleri hakkında bilgi almak için 0 212 241 48 93 numaralı telefondan dilediğiniz zaman çekinmeden bizi arayabilir ve kürtaj ücreti ne kadar öğrenebilirsiniz. Rakam belirtmeden kürtaj işleminin fiyatı hakkında şu bilgileri verebiliriz ; Genel anestezi ile yapılan kürtaj işleminde kürtaj fiyatları lokal anestezi ile yapılana göre bir miktar daha yüksek olsa da hasta için en konforlu seçim olan genel anestezi yöntemi işlem esnasında hiç ağrı hissedilmemesi sebebiyle daha çok tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra kürtaj fiyatları gebeliğin büyüklüğüne göre de değişmektedir. Gebelik büyüdükçe anestezi süresi ve anestezide kullanılan ilaçların dozu artmaktadır ve bununla beraber kürtaj işlemi de zorlaşmaktadır. Dolayısıyla kürtaj fiyatları da bir miktar yükselmektedir.

Kürtaj Fiyatları 2017 Yılında Ne Kadar Olacak ?

Yukarı da belirttiğimiz gibi kürtaj fiyatları 2017 yılında ne kadar olduğunu hastalarımızla bire bir iletişim kurmadan belirtmemekteyiz. Kürtaj işlemi olurken hastanın tercih edeceği yöntem ve gebeliğin kaç haftalık olduğu 2017 yılı için geçerli kürtaj fiyatları tutarının belirlenmesinde önemli bir yer tutacaktır. Bu yüzden kürtaj fiyatları 2017 yılında kaç lira olduğunu Dr. Korkut Arslan'la bire bir iletişim kurarak bilgi alabilirsiniz.

Kürtaj fiyatları 2015 yılında kaç lira öğrenmek için nasıl bir yol izlemelisiniz ?

Bunun için Jinekolog Doktor Korkut Arslan’a telefonla ulaşabilir ve sorunuzu yöneltebilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızda yer alan mesaj kutusundan merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Son olarak korkuta@gmail.com adresine email göndererek kürtaj fiyatları 2017 hakkında kısa sürede bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kürtaj olmayı düşünüyorsanız bunları unutmayın ;

Kürtaj olmayı düşünüyorsanız ve karar verme aşamasında iseniz mutlaka konu hakkında bilgi sahibi olun. Kürtaj işlemi uzman hekim tarafından hijyenik bir ortamda özenle yapılmalıdır. Aksi halde kürtaj sonrası istenmeyen komplikasyonlar gelişebilir. Kürtaj işlemini yaptırdıktan sonra mutlaka hekiminizin tavsiyelerine uyarak önerilen tedavi için bakım ve kontrol işlemlerinizi ihmal etmeyin. Kürtaj olma kararını tek başınıza verebilmeniz için 18 yaşından büyük ve bekar olmanız gerektiğini unutmayın. 18 yaşından büyükte olsa evli bayanların kürtaj olabilmeleri için eşlerinin rıza göstermesi gerektiğini unutmayın. Kürtaj hakkında yeterli bilgi sahibi olmak gebeliğinizi sonlandırmak için doğru karar vermenize etki edecektir.

Video Anlatımı İzleyin

Jin. Op. Dr. Korkut Arslan

 • Tecrübeli Jinekolog Operatör Doktor
 • Vakum Yöntemiyle Sadece 5 Dakikada
 • Risksiz ve Güvenli
 • Hemen Günlük Hayata Dönüş
 • Tekrar Hamile Kalmaya Engel Değil
 • Genel veya Lokal Anestezi İle
 • Konforlu Hijyenik Muayenehane Ortamı
 • Bilgileriniz Gizli Tutulur

Kürtaj Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Bize Ulaşın

Sabit 0 533 134 87 73
GSM 0 533 134 87 73
Whatsapp 0 542 239 87 73
E-Posta korkuta@gmail.com
Bizi Hastalarımızdan Dinleyin
Tüm Görüşleri Okuyun
Sorun Cevaplayalım
Tüm Soruları İnceleyin Sizde Sorun Cevaplayalım
Bu Yazılarda İlgilinizi Çekebilir
 • Kürtaj Nedir ?
 • Kürtaj Nedir ?

  Halk arasında anne adaylarının istenmeyen gebeliklerini (hamileliği) sonlandırmak için uygulanan tıbbi yönteme kürtaj adı verilmektedir.

  Devamını oku
 • Kürtaj Nasıl Yapılır ?
 • Kürtaj Nasıl Yapılır ?

  Kürtaj uygulamasına başlanmadan önce hangi anestezi yönteminin kullanılacağı belirlenmelidir. Burada hastalar ister lokal anestezi isterse de genel anestezi yöntemini tercih edebilirler.

  Devamını oku
 • Kürtaj Yasal Sınırı
 • Kürtaj Yasal Sınırı

  Ülkemizde kürtaj konusuyla ilgili 1983 tarihli Nüfus Planlaması Hakkında Kanun (NPK) ve 2004 tarihli Türk Ceza Kanunu (TCK) ile kürtaj yasal süresi düzenlenmiştir.

  Devamını oku
Instagram Videolarımızı İzleyin
Merak Edilen Sorular ve Cevapları

Kürtaj işlemi sıklıkla istenmeyen gebeliği sonlandırma amacıyla yapılmaktadır. Bunun dışında rahimden tanı amaçlı parça alınması, polip çıkarılması gibi nedenlerle de bu işlem yapılabilir.

Kürtaj sonrası hastaların en korktuğu ve bize en sık sordukları konu kürtaj sonrası tekrar gebe kalıp kalamayacaklarıdır. Kürtaj daha sonra gebeliği önleyecek bir prosedür değildir. Defalarca kürtaj yaptırdıktan sonra normal yolla gebe kalıp doğuran birçok anne mevcuttur. Eğer kürtaj deneyimli bir doktor tarafında steriliteye uygun olarak steril – tek kullanımlık aletlerle yapılıyorsa kürtaj sonrası hiçbir problem yaşanmayacaktır.

Kürtaj eğer steril şartlarda usulüne uygun olarak uzman bir doktor tarafından yapılırsa herhangi bir probleme neden olmaz . Sayı olarak ne kadar kürtaj yapılabileceğine dair bir sınırlama yoktur.

İsteğe bağlı kürtajda yasal sınır 10 haftaya kadardır, ancak eğer bebekte sakatlık v.s. söz konusu ise veya bebeğin kalp atışları gözlenmiyor ise yaşam sınırı olan 24. haftaya kadar gebelik sonlandırılabilir.

Türkiye yasalarına göre belirli süre ile kısıtlanmıştır. Ülkemiz yasalarına göre kürtaj olabilmek için süre kısıtlaması haricinde gebeliğini sonlandırmak isteyen anne adayının evli olması halinde eşinin rızasının aranması ve 18 yaşından büyük olması gibi kısıtlamalarda bulunmaktadır.

Kürtaj genel anestezi altında hasta uyutularak veya lokal anestezi ile bölgesel uyuşturma yöntemiyle yapılabilir. Eğer psikolojik faktörler de göz önüne alınacak olursa hastanın uyutularak işlemin yapılması hasta açısından daha konforludur. Lokal anestezi ile uyuşturularak yapılan işlemde de hasta tarafından ağrı hissedilmesi çok azdır, bu yöntem de sık olarak uygulanmaktadır.

İstenmeyen gebeliğinizi sonlandırmayı düşüyorsanız ve kendinize kürtaj nerede yapılır sorusunu soruyorsanız, size kürtaj olabileceğiniz, temiz, hijyen kurallarına titizlikle riayet edilen, güvenilir Bakırköy ve Niaşntaş’ında yer alan muayenehanelerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Kürtaj eğer tecrübeli bir hekim tarafından steril aletlerle yapılırsa ve daha sonra verilen ilaçlar düzgün kullanılıp hasta kontrolüne düzenli olarak gelirse ileride kısırlığa neden olmaz. Önemli olan kürtaj sonrası enfeksiyon gelişimini önlemektir. Bu nedenle de tek kullanımlık steril aletlerle işlem yapılmakta ve daha sonrasında da enfeksiyon ve yapışıklık gelişmesini engellemek amacıyla antibiyotik ve östrojen içeren preperatlar kullanılmaktadır .İşlemi yapan doktorun da tecrübesi komplikasyon gelişimini engellemek amacıyla çok önemlidir.

Kürtaj sonrası hastalarımızın verilen ilaçları düzgün kullanmalarını ve kontrollerine mutlaka düzenli olarak gelmelerini istiyoruz. 1 hafta boyunca adet kanamasına benzer şekilde kanama olabilmektedir. Bazen özellikle ufak gebeliklerde kürtaj sonrası hiç kanama olmamaktadır veya kanama 4-5 gün sonra pıhtı ve parça gelecek şekilde olmaktadır. Bunlar kürtaj sonrası normal karşılaşılabilecek durumlar olup hasta endişelenmemelidir. Kürtaj sonrası hastalarımızın antibiyotik kullanmaları gerektiğinden alkol tüketmemelerini ve enfeksiyon gelişiminin önüne geçmek için en az 2 hafta cinsel ilişki yaşamamalarını istiyoruz.

Kürtaj sonrası hasta hemen günlük yaşantısına devam edebilir. Genellikle 1 hafta boyunca adete benzer kanama olabilir. Bazı hastalarda kanama olmamakla birlikte bazen hastalarda kürtaj işleminden 4-5 gün sonra parçalar gelecek şekilde kanama olabilir.

Kürtaj sonrası adet kanaması tarzında kanama olabilir. Bu şikayetleri bertaraf edebilmek için hastalara gerekli ilaçlar verilmektedir. Buna ek olarak enfeksiyon ve yapışıklık riskini engellemek için antibiyotik ve doğum kontrol hapı kullanmaktayız. Kanama yaklaşık 1 hafta adet kanamasına benzer şekilde olmaktadır.

Blog
 • Kürtaj Kararı Verirken Bana Kim Yardımcı Olabilir ?

  Kürtaj olmayı düşündüğünüz zamanlarda kendinizi yalnız ve izole edilmiş olarak hissedebilir ve size destek olmasını beklediğiniz insanlarla konuşmak düşündüğünüzden daha zor olabilir. Kürtaj özellikle bazı muhafazakar toplumlarda tepkiyle karşılanmaktadır ve bu yüzden etrafınızda ki kişiler sizi kürtaj olmayı düşündüğünüz için yadırgayabilir. Etrafınızda sizi kürtaj kararınızdan dolayı yadırgayan insanların olması kendinizi kötü hissetmenize yol açabileceği gibi […]

  Devamını oku
 • Tek Kullanımlık Aletlerle Vakum Kürtaj

  Vakum kürtaj adı verilen en modern kürtaj yöntemi sayesinde çok kısa bir süre alan operasyon ile gebeliğinizi güvenli bir şekilde sonlandırabilirsiniz. Bu yöntem rahim içerisinde negatif basınç yaratılması ile rahim içinin tahliyesi mantığı ile uygulanmaktadır. Özellikle erken gebelik haftalarında uygulandığında hasta çok kısa bir sürede konforlu bir şekilde kürtaj olabilmektedir. Ayrıca bu yöntemde tek seferlik […]

  Devamını oku
 • Kürtaj Olan Hastalarımızın Yorumları

  Sitemizin bu sayfasında kürtaj deneyimleri hakkında paylaşımlarda bulunan daha önce kürtaj olanların ve kürtaj hakkında merak ettikleri hususlara değinenlerin yorumlarını okuyabilirsiniz. Bu paylaşımların bir çoğunda Jinekolog Operatör Doktor Korkut Arslan’ın sorulara verdiği cevapları bulabilirsiniz. Kürtaj hakkında merak ettiklerinizi aşağıda yer alan kürtaj yorumları nı okuyarak öğrenebilirsiniz. Dilerseniz sizde sayfanın sonunda yer alan yorum kutusunu kullanarak […]

  Devamını oku
 • Kürtaj Olmak Doğru Seçenek Mi ?

   Dünyada bir çok kadın planlanmayan bir gebelikle karşı karşıya kalmaktadır. Sizde eğer böyle bir durumla karşı karşıyaysanız yapmanız gerekeni çok iyi düşünmeniz gerekmektedir. Böyle bir durumda önünüzde kürtaj olmak, gebeliği kabul edip ebeveyn olmak şeklinde iki seçenek vardır. Eğer böyle bir durumda sizin tercihiniz kürtaj olmaktan yana olacaksa kafanızda bir çok sorunun da olması normaldir. […]

  Devamını oku
0 533 134 87 73
korkuta@gmail.com