İşleminiz gerçekleştiriliyor.. Lütfen bekleyiniz..

Sorular – Cevaplar

Merak Ettiğiniz Soruların Cevapları

 • Merhaba, ben 18 eylülde kürtaj olmak zorunda kaldım 2 aylık gebeligimi sonlandirmak zorunda kaldık kalp atışı olmadığı için ve görülmediği için şimdi tekrar çocuk için ne kadar beklememiz gerekir yoksa gerekmez mi

  Cevap:
  Kürtaj sonrası 2-3 ay yeni gebelik için beklemenizi öneriyoruz..

 • “Korkut bey 2 gun once sizde kurtaj oldum. Ilk gun hafif kanamam oldu daha gelmedi bu normal birseymi acaba. Arasira agrilarim oluyor ama kanamam yok. Ve esimle iliskiye ne zaman girebilirz.

  Cevap:
  Kanama olmaması normaldir, birkaç gün sonra tekrar kanama başlayabilir. Kurtajdan sonra cinsel ilişki için 2 hafta beklemeniz yeterlidir”

 • “Korkut bey kurtajdan kac gün sonra spor ve diyete baslayabiliriz.

  Cevap:
  Kurtajdan 1-2 gün sonra spora başlayabilirsiniz. Diyet ile ilgili bir kısıtlamamız yok…”

 • “Korkut bey 2 gun once sizde kürtaj oldum. Ilk gun kanamam hafif oldu daha sonra olmadi. Eşimle iliskiye girebilirmiyiz acaba. Bi sakincasi olurmu.

  Cevap:

  Kurtajdan sonra cinsel ilişki için en az 2 hafta beklemenizi öneririm. .”

 • “Korkut bey biz eşimle size daha önce de kürtaj için gelmiştik. Eşim şu anda 6 haftalık hamile ve yine size gelmek istiyoruz. Geldiğimizde hemen muayene sonrası kürtaj yapılabilir mi?

  cevap:
  Geldiğinizde muayene sonrası kürtaj yapabiliriz. En az 5 saat aç ve su içilmeden gelinmesi gerekiyor. Gelmeden önce randevu almayı unutmayın . . .”

 • “Merhaba. Korkut bey ben bir arkadaşımın aracılığıyla size ulaştım. Arkadaşım daha önce size kürtaj için gelmiş, çok memnun kalmış, ben de size aynı nedenle gelmek istiyorum. ben şu anda 8 haftalık hamileyim. Ne zaman gelmem gerekmekte ? Yasal sınır kaç haftaya kadardır ?

  CEVAP :

  Yasal olarak 10. haftaya kadar kürtaj yapılabilir ancak en kısa zamanda gebelik daha da büyümeden kürtaj olmanızı öneririm.”

 • “Korkut bey ben de size kürtaj için gelmek istiyorum. Şu anda 6 haftalık hamileyim. Size ne zaman gelmemi önerirsiniz ?

  cevap:

  Gebelik büyümeden en kısa zamanda gelmenizi öneririm…Gelmeden önce randevu almayı unutmayın.”

 • “Korkut hocam ben size kürtaj için gelicem. Ben kızlık zarı dikimi de istiyorum. Geldiğimde kürtaj sonrası kızlık zarı da dikilebilir mi?

  cevap :

  Kürtajdan 1 hafta sonra hastalarımızı kontrole çağırıyoruz. Kontrole geldiğinizde kızlık zarı dikimi de yapabiliriz.”

 • “doktor bey ben 7 haftalık hamileyim. size daha önce kürtaj için gelmiştim, bu benim 2. kürtajım olacak. Daha sonra tekrar gebe kalabilirmiyim ?

  cevap :

  Meliha hanım, daha sonra gebe kalmanızda bir problem olmaz, bu konuda endişeniz olmasın.”

 • “Korkut hocam daha önce size düşük nedeniyle gelerek kürtaj olmuştum. Bir daha gebe kalamam diye çok korkuyordum. Şükürler olsun şu anda 8 haftalık hamileyim. Size çok teşekkür ederim, ilk gebelikte kürtaj olursan bir daha gebe kalamazsın diye beni çok korkutmuşlardı. Gebeliğimde de kontrollerime size gelmek istiyorum. gebelik takibini nasıl yapıorsunuz hocam, ayda kaç defa geliyoruz ?

  cevap :

  Aliye hanım ayda bir defa gelmeniz yeterlidir. Doğum yaklaştıkça kontrollerimiz de sıklaşır. 34. haftadan sonra 2 haftada bir muayeneye geliyorsunuz. Geldiğinizde bunları detaylı olarak konuşuruz…”


0 533 134 87 73
korkuta@gmail.com